Co mi dělá radost?

27. února 2015 v 22:10 | Dívka. |  Výlev mozku.
Dnes jsem se po celkem dlouhé době cítila opravdu špatně a proto jsem se rozhodla napsat si seznam věcí, které mi dělají radost. Vzala jsem si papír, tužku a hodinu jsem strávila přemýšlením nad těmito věcmi. Zjistila jsem, že by se seznam dal shrnout do pouhých čtyř bodů: moje kočka, dva kamarádi, hudba a knihy.
Měla jsem na seznamu ještě rodinu, ale po zvážení jsem ji vyškrtla. Teď to určitě zní nevděčně, jenže ani s jedním členem rodiny nemám příliš hezký vztah. Mrzí mě to a, až se budu cítit lépe, možná se pokusím s tím něco udělat.
Až mi bude lépe...a to bude kdy? Sama nevím.
Na světě opravdu nemám moc věcí, které by mi pravidelně dělali radost. Od malička nejsem pozitivní člověk a i když přehnané optimisty z duše nenávidím, několikrát jsem na to už doplatila. Neumím se radovat z maličkostí a už si nepamatuju kdy jsem byla naposledy šťastná. Pokud jsem vůbec někdy byla. Myslím, že to bylo někdy, když jsem byla malá. Malé děti totiž bývají šťastné, ne? Působí na mě bezstarostnějším dojmem a tak nějak předpokládám, že se u nich dá štěstí vyvolat snadněji, než u dospělých.
Často si představuji situace, ve kterých si myslím, že bych se cítila šťastná. Naplňuje mě to nadějí, že by se to jednou opravdu mohlo vyplnit a já bych byla opravdu šťastná.
Ptala jsem se pár lidí, kdy a proč se naposledy cítili šťastní. Většina zmínila chvilky se svou rodinou, přáteli... Jenže já jsem nikdy nebyla moc na lidské vztahy. Nikdy jsem se o ně nezajímala a po tom, co jsem byla zklamána a v podstatě zrazena svými nejbližšími, jsem se naučila vztahy s ostatními lidmi zvládat poněkud chladně. Ušetřilo mi to spoustu starostí a možná mi to také sebralo spoustu radostí, kdo ví?
Snažím se začít radovat z maličkostí a vidět svět v lepším světle. Je to součást mé terapie.
Znovuobjevit ztracené emoce...

Dívka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama