Veselé stresové Vánoce..?

29. listopadu 2015 v 19:52 | Dívka. |  Výlev mozku.

Dnes je první adventní neděle a to je znamení, že se Vánoce neúprosně blíží. Pro někoho je tohle šťastné období plné očekávání a natěšenosti. Pro většinu lidí je to ale období stresu a shonu.

'Vánoce jsou svátky klidu a míru.'

Pro kolik z nás jsou ale Vánoce opravdu oslavou klidu? V dnešní uspěchané době už i Vánoce ztratily své kouzlo. Pro dospělé je to doba bolavé hlavy a nervů v kýblu. Co komu koupit za dárek? Nezapomněla jsem na někoho?
Navíc jsou všude ty příšerné davy lidí. Minulý rok jsem v knihkupectví čekala půl hodiny v dlouhatananánské frontě, než jsem mohla zaplatit. Pro mě naprosto nezapomenutelný zážitek.
Lidé se prostě jen honí za dárky. Nedívají se do stran, neberou ohledy na ostatní. A i když by Vánoce měly být jakože ty svátky klidu, tak je to spíš jako honba za pokladem s mnoha soupeři, které je třeba bezohledně převálcovat.
Davy lidí nastoupné před obchoďákem ještě před otevírací dobou, jen aby byli v obchodech jako první a ulovili tak to nejlepší zboží...
A děti? Připadá to jenom mě, nebo jsou Vánoce pro tzv. moderní děti vážně jen o tom kolik a jak drahé dostanou dárky? A pokud nedostanou nejnovější herní konzoli tak to vlastně byly Vánoce na prd? Jo a když jí tedy dostanou, ale nepochlubí se s ní na sociální síti, tak je to vlastně jako by ji ani neměly.
Děti z rodin, ve kterých to dobře klape by měly být sakra vděčné, že jim toho bylo dopřáno a uvědomit si, že ne všichni to tak mají. Už jen když si já uvědomím, že Vánoce (opět) strávím se svojí kočkou... Na druhou stranu mi přijde lepší strávit ten večer s kočkou, než se svojí příšernou rodinou. Mít milující a podporující rodinu, to by pro ně měl být ten nejdražší dárek.
Trochu mě mrzí, že se z českých Vánoc stala komerční reklama na tlustého Santa Clause. Ale já na tom nic nezměním. Je to prostě pokrok naší doby. Jen aby ta naše 'dnešní doba' nezahubila všechny české tradice pod návalem trendů z Ameriky.
Ano, tohle je stěžování si na dnešní dobu, i když to moc v lásce nemám. Vždycky se snažím na 'dnešní době' najít pozitiva. V této Vánoční situaci se mi to ale nedaří. Vidíte vy nějaká pozitiva na těchto stresových Vánocích?


Dívka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 shira-elizabeth shira-elizabeth | E-mail | Web | 30. listopadu 2015 v 7:12 | Reagovat

Já teda hojně dárky vyrábím (popřípadě je alespoň vymýšlím hodně dopředu, protože někdy vážně nevím) a zrovna to mi přijde fajn. Občas to sice je takové to "hlavně ať už to mám", ale když se mi výrobek povede a ještě k tomu potěší, mám strašnou radost :)
Letos jsem to udělala tak, že jsem opět napsala dopis ježíškovi, abych co nejvíc zamezila nedorozumění v tom, co bych si přála a můžu jen doporučit c:
Klidně bych tě na vánoce přizvala k nám i s kočkou c:

2 Dívka. Dívka. | Web | 1. prosince 2015 v 19:41 | Reagovat

[1]: Jsi moc milá :) Ručně dělané dárky jsou super, přijde mi to takové osobnější :)

3 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 1. prosince 2015 v 20:31 | Reagovat

U nás jsou Vánoce opravdu svátky klidu :) Zvolníme tempo, dárky většinou už máme, cukroví a dekorace děláme až se nám chce - plánujeme tuto neděli. U nás to je prostě rodinná událost :) Snažím se proto nevnímat tu komerčnost, ty stromky v obchodních centrech už od října a užít si to :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama