Zabiju tě, miluju tě, promiň...

13. listopadu 2015 v 20:09 | Dívka. |  Téma týdne.
Také vám přijde, že slova z názvu článku slýcháte víc často, než je zdrávo? A čím více je slyšíte, tím více ztrácejí svůj význam? Některá slova lidé používají aniž by si je rozmysleli. Tyto tři slova (slovná spojení) mi přijdou jako nejvíce zneužívaná.
Lidé je používají, ale nemyslí je vážně. Podle mě jsou to ale dost silná slova, která by si měl člověk rozmyslet než je vyřkne.
Často slyším, jak si pár kluků např. na autobusové zastávce jen tak z legrace mezi sebou říká, že se zabijou. Zabít? Vážně? A nejste náhodou kamarádi? Mně do toho vlastně nic není, ať si mezi sebou mluví jak chtějí. Jen by mě zajímalo, jestli jim je to opravdu jedno, nebo jestli je to uvnitř alespoň trošku raní. Já nevím jak vy, ale já bych od svých kamarádů rozhodně nechtěla slyšet, že mě zabijou.
Miluji tě? Z toho slovního spojení mám husí kůži a nejspíš jsem ho ještě nikdy nikomu neřekla. 'Miluji tě' pro mě znamená závazek, slib, silné pocity, chtíč... Dneska se ale lidé zaláskovávají snad úplně do všeho a do všech.
Promiň... Já jsem člověk, který se nerad omlouvá za své činy. Prostě jsem to jednou udělala a konec. Omluvou nic nezměním. Když už se ale jednou omluvím, myslím to vážně a upřímně. U některých lidí mi ale připadá, že to tak není. Slůvko 'promiň' vypouštějí jak na běžícím pásu a za pět minut nejspíš ani neví za co se vlastně omlouvali.
Samozřejmě jsou tu také slova, která naopak používáme málo. Například prosím, nebo děkuji. Ale o tom třeba někdy jindy.
Věchna tato slova pro mě mají velký význam a nepoužívám je ve všední mluvě. Dvakrát si rozmyslím, než je vypustím z pusy, protože jak je známo, slova dokážou kolikrát ranit víc, než bodná rána nožem.


Dívka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 shira-elizabeth shira-elizabeth | E-mail | Web | 14. listopadu 2015 v 9:33 | Reagovat

Přesně tak. Nejvíc ten čtvrtý odstavec... Ode mě to taky ještě nikdy nikdo neslyšel..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama