Prosinec 2015

Mé odpočinuté já.

27. prosince 2015 v 16:10 | Dívka. |  Téma týdne.
Vánoční atmosféra a samotné Vánoce mi přinesly takový pocit pohody, jaký jsem ani nečekala.
Vzala jsem si volno na týden, abych si pořádně odpočinula a alespoň na chvíli vypla.
Zítra jdu zase do práce a musím říct, že se tam těším. Doma bylo fajn, ale moje práce mě baví a nemůžu bez ní žít. Trochu se ale bojím toho stresu a spěchu, do kterého se vrátím.
V tomto týdnu takové té vánoční pohody jsem se totiž cítila opravdu dobře. Žádná deprese, pocity úzkosti, nic takového. Prostě jsem byla v pohodě, celkově jsem zpomalila a udělala jsem si čas na sebe.
Do teď jsem žila v představe, že pořád musím něco dělat, abych neměla čas myslet na blbosti. Musela jsem být pořád ve spěchu a žít tak, abych za den stihla co nejvíc věcí. Workoholismus mi nebyl vzdálený.
Teď jsem ale v sobě objevila to já, které má rádo pohodu. Rádo zpomalí, uvaří si čaj, koukne na film a nikam nespěchá.
Ani jsem netušila, že takhle můžu existovat, protože jsem žila ve strachu, že pokud nebudu něčím zaměstnaná, uvrtám se do hloubky své mysli a už se odtud nedostanu.
Jak jsem se ale přesvědčila, není to pravda. A tak si asi dám předsevzetí do nového roku. Budu se snažit žít víc pohodový život. Občas si udělat čas jen na sebe a celkově zpomalit.
Ono to není moc zdravé žít ve stresu a spěchu, ale asi to tak trochu patří k naší době.


Dívka.

Vánoce po americko-vegansku.

23. prosince 2015 v 14:39 | Dívka. |  Výlev mozku.
Neskutečně miluju experimentování s jídlem, zkoušení nových jídel a kombinací. A protože mě tradiční český kapr s bramborovým salátem trochu omrzel, rozhodla jsem se, že si letos uvařím něco trochu jiného.
Každý známe americký svátek díkůvzdání, že? No a moje oblíbená youtuberka Monami Frost na svůj youtube kanál nahrála video, jak si takovou večeři k díkůvzdání uvařit, ale pozor: veganskou verzi! (odkaz na video ZDE)
Jídlo se skládá ze tří chodů. Makaronů se sýrem, mačkaných bramborů s cizrnou, zelenými fazolkami a houbovou omáčkou a jako dezert ovoce s ovesnými vločkami a mandlemi.
Monami je veganka a na svůj youtube kanál nahrála už několik videí, kde vaří veganská jídla. Její recepty mě dost zaujaly a chtěla jsem je někdy zkusit a právě štědrovečerní večeře mi přijde jako super příležitost.
Nejsem veganka ani vegetariánka. To bych asi celkově nedávala, ale některá veganská jídla vyloženě zbožňuju.
Nejvíc se na receptu bojím toho, že pořádně neporozumím tomu anglickému receptu a udělám nějakou blbost. A pak taky cizrny. S cizrnou nemám moc velké zkušenosti, vařila jsem jí snad jednou, nebo dvakrát.
Tak jsem zvědavá, jak se mi to povede a doufám, že o Štědrém dnu neumřu hlady :)

Dívka.

Vánoční nálada.

16. prosince 2015 v 14:33 | Dívka. |  Výlev mozku.
Veselé Vánoce všem!!!
Ačkoli jsem všeobecně nepozitivní člověk, v posledním týdnu ze mě vyzařovala tak pozitivní energie, že si toho všimli i kolegové z práce. Vánoční nálada se konečně dostavila. A to v plné parádě.
Prozpěvuji si vánoční písničky, dárky balím na desetkrát, protože si nemohu vybrat ten nejhezčí balicí papír. A i když budu letos Vánoce slavit jen s kočkou, můj byt ovládly vánoční dekorace. Nemám nikoho, kdo by o Vánocích přišel a pochválit mi výzdobu. Ani nikoho takového nepotřebuju. Dělám to prostě proto, že mi to přináší potěšení. A když to těší mě tak proč ne, že? Strašně mě začalo bavit dekorace vyrábět, takže mám plný byt různých blbůstek, na které jsem našla tutoriál na youtube.
Nemůžu se dočkat, až si pustím Ukradené Vánoce a Grinche. Byt nesdílím s televizí a proto nebudu sjíždět jeden program za druhým a koukat na pohádky. Myslím, že mi bohatě postačí můj filmový adventní kalendář (ve kterém se mimochodem držím, stihla jsem se zatím podívat každý den na nějaký film).
Už jsem dokonce koupila dárek i pro sebe (haha). Koupila jsem si knihu, ale obávám se, že už to do Vánoc nevydržím a začnu ji číst dřív. To pak samozřejmě využiji jako záminku ke koupi další knihy.
No tak já jdu asi upéct nějaké perníčky, protože se na ně těším už strašně dlouho. A nechci se chlubit, ale jako...dělám je fakt dobrý.
A co vy a letošní Vánoce?


Dívka.

Peníze nejsou důležité.

11. prosince 2015 v 16:19 | Dívka. |  Výlev mozku.
'Za peníze si štěstí nekoupíš.'
nebo
'V dnešní době je všechno o penězích.'
nebo
'Nejdůležitější věci v životě jsou zadarmo.'

Velmi oblíbená rčení používaná hlavně staršími lidmi. Moudrými a zkušenými životem. Ale jsou vážně tak moudří pokud nám předkládají tyto rčení?
Podle mě je to všechno blbost. Jeden obrovský kýč. Neskutečně mě rozčilují. Kdo kdy slyšel větší lež?
Peníze nejsou důležité? A za co se najíte? Já nevím jak vy, ale mě dobrý pocit k obědu rozhodně nestačí. Tyhle moudra jsou tak hloupá až se mi z toho chce brečet.
Budete bydlet pod mostem, v otrhaných hadrech, bez jídla, ale hlavně že se budete mít rádi že? No to bych vás teda chtěla vidět. Jak šťastný život to asi může být v zimě v -15 v nějaké kartonové krabici s krabicovým vínem. Skvělá, lákavá představa.
A co myslíte? Bude šťastnější člověk, který se nemusí starat o to, jestli bude mít na zaplacení nájmu a elektriky, nebo ten, který bude mít ve schránce deset upomínek a na účtu ani korunu? Uvědomte si tohle a myslím, že všichni dojdeme k závěru, že díky penězům si alespoň ušetříme pár starostí.
Co pár starostí? Celou kopu starostí!
Neříkám, že láska, přátelství a takové prkotinky nejsou důležité, ale vážně se z nich nenajíte. A když umřete z hladu tak vám to přátelství stejně bude k ničemu. Leda byste měli tak obětavého přítele, který by vám dal sníst vlastní nohu.
A ještě k těm 'nejdůležitějším věcem v životě': Jak můžete vědět, že jsou láska, přátelství atd. pro daného člověka to nejdůležitější v životě? Proč pro něj nemůže být nejdůležitější třeba cestování, kariéra nebo tak? Na cestování prostě peníze potřebujete.
A na závěr vám teda taky dám nějaké to rčení nebo spíše větu k zamyšlení:

'Za peníze si štěstí nekoupíte, ale už jste viděli brečet člověka v Lamborghini?'Dívka.

Filmový adventní kalendář.

1. prosince 2015 v 21:27 | Dívka. |  Ostatní.
Z vyloupávání čokoládových kostiček z adventního kalendáře jsem už asi vyrostla, přesto jsem našla způsob, jak tradici adventního kalendáře zachovat.
Na blogu http://lyra-journal.blog.cz/ vymyslela slečna filmový adventní kalendář. Ve zkratce jde o to, že si napíšete nejméně 31 filmů, které vyšli v roce 2015 popřípadě 2014 a každý den si jeden vylosujete a podíváte se na něj. Podrobnější pravidla filmového kalendáře najdete ZDE.
Podle mě je to super nápad. Při filmu se skvěle odreagujete třeba i po těžkém dnu ve škole nebo v práci.
Zde je můj seznam 31 filmů. Postupně jak budu filmy dokoukávat je budu ze svého seznamu odškrtávat.
A co vy? Vytvoříte si vlastní seznam filmů?

1. Ant-Man Vyřešen
2. Zmizelá Vyřešen
3. Temné kouty Vyřešen
4. Amy Vyřešen
5. Bláznivá dovolená Vyřešen
6. Fakjů pane učiteli 2 Vyřešen
7. Bojovník Vyřešen
8. Birdman Vyřešen
9. Věčně mladá Vyřešen
10. Povětří Vyřešen
11. Babadook Vyřešen
12. Annabelle Vyřešen
13. Ghoul Vyřešen
14. Interstellar Vyřešen
15. Jurský svět Vyřešen
16. Ladíme 2 Vyřešen
17. Kurt Cobain: Montage of Heck Vyřešen
18. Marguerite Vyřešen
19. Mroží muž Vyřešen
20. Šílený Max: Zběsilá cesta Vyřešen
21. 22 Jump Street Vyřešen
22. Maggie Vyřešen
23. Teorie všeho Vyřešen
24. Rychle a zběsile 7 Vyřešen
25. Transformers: Zánik Vyřešen
26. Odebrat z přátel Vyřešen
27. Vzkříšení démona Vyřešen
28. Chraň nás od zlého Vyřešen
29. E. A. Poe: Podivný Experiment Vyřešen
30. S láskou, Rosie Vyřešen
31. Zůstaň se mnou Vyřešen

+ nějaké navíc, kdybych některý film ze seznamu nesehnala :)

32. Bez kalhot XXL Vyřešen
33. Vincentův svět Vyřešen
34. Zloba - královna černé magie Vyřešen
Dívka.