Zoella - Girl Online

20. února 2016 v 15:12 | Dívka. |  Deník knihomola.
Znáte takový ten rozmrzelý stav, kde se vám do ničeho nechce? Nechcete číst nic náročného, protože se na to nedokážete soustředit? Tak přesně takový stav jsem zažívala. Sice jsem měla náladu na čtení, ale po mých oblíbených detektivkách se mi sahat nechtělo. Napadlo mě, že si přečtu nějakou klišoidí romantiku a vzpomněla jsem si, že nedávno byl na internetu velký boom s knihou od blogerky Zoelly.
Po této knize jsem vážně šáhla jen z nudy a kdyby nebyla v angličtině, nejspíš bych ji v polici jen přejela pohledem. Byla ale v oddělení anglické literatury a tak jsem začala být trochu zvědavá. A taky jsem si připadala staře, protože jsem si uvědomila, že z takových románků jsem už nejspíš dávno vyrostla.
Nic moc jsem od knihy neočekávala a proto jsem byla poměrně mile překvapená. Uvnitř knihy na mě čekal sladký příběh okoženěný jistou dávkou hořkosti, která tomu přidala na zajímavosti. Trochu mě mrzelo, že si autorka trochu víc nepohrála s psychickými problémy hlavní hrdinky. Na druhou stranu chápu, že je tato kniha určená po mladé slečny, které by hlubší rozbor psychiky nemusel zajímat, ale spíše nudit.
Děj byl celkem předvídatelný, ale řekněme si na rovinu u které zaláskované knihy není? Příběh hodně hraje na struny představivosti mladých slečen. Která z nich si nikdy nepředstavovala jak si právě takto žije svůj americký sen? Být uznávanou blogerkou, jet do New Yorku, potkat tam kluka svých snů..?
Já jsem se při čtení cítila opravdu hodně staře. Doby, kdy jsem si i já stavěla své americké vzdušné zámky jsou totiž nenávratně pryč. Nemyslím si že budu knihu ještě někdy číst znovu. Nebyla špatná, ale není to můj žánr. Milá odpočinková odbočka, která neurazí, ale taky z si z ní nesednete na zadek. Teda pokud nejste ve věkovém rozmezí asi 12-16 let.


Dívka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama