Elektronika vs. papír.

20. dubna 2016 v 16:59 | Dívka. |  Deník knihomola.
V dnešním článku bych se chtěla zabývat takovou pro mě novou vymožeností jakou je čtečka knih, protože už pár týdnů jsem její hrdou majitelkou.
Ano, hrdou. Já, člověk, který na papírové knihy nedá dopustit a ještě před rokem se na čtečku dívala jako na satanovo dítě.
Ke koupi čtečky mě dohnaly takové ty praktické okolnosti. Když cestujete, můžete si s sebou vzít jednu placku s milionem knížek a nijak zvlášť se nepronesete. Má podsvícený displej, tudíž můžete číst i když je v okolí tma. A přiznejme si, že peníze v tom také hrají roli - e-books jsou levnější než normální knížky.
Čtení knihy ve čtečce rozhodně není takový požitek jako čtení papírové knihy. Baví mě to tak nějak méně a déle mi trvá knihu přečíst. Prostě není nad přímý kontakt s listy papíru a jejich vůní. Je to ale spíš o zvykyku. Příběh je přece pořád stejný ať čtete knihu papírovou, nebo elektronickou.
Tuto novou vymoženost jsem ve svém životě uvítala s radostí a tahám jí v kabelce pořád. Jen se divím, jak je ta taška najednou lehká. Je to dost poznat když s sebou místo Idiota od Dostojevského nesete jen malou placičku.
Papírových knih, mých miláčků, se samozřejmě nevzdám. Jen si je nechám na doma, kde si je budu moct v klidu přečíst u kávy. Navíc si myslím, že mi poděkují, protože některé jsou od nošení v tašce trochu poškozené. Obzvláště paperbacky to špatně snášejí.
Můj závěr je takový, že jsem se čtečkou spokojená a pokud máte stejné problémy jako jsem vypsala výše, mohu vám ji vřele doporučit. Prostě je to praktické, pokus jste cestovatel. Ať už cestujete po světě, nebo jen MHD.


Dívka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nala Nala | 22. dubna 2016 v 15:40 | Reagovat

Já preferuji čtečky, protože jsem pořád na cestách. Když jsem ale doma tak ráda sáhnu po klasické knize. Hezký článek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama