Lars Kepler - Playground

3. prosince 2016 v 11:04 | Aerith. |  Deník knihomola.
Tak jsem se konečeně rozhodla vypsat z vesměs negativních pocitů, které ve mě zanechala kniha Playground od Larse Keplera.
Hodně jsem se na novou knihu a sérii od Keplera těšila, ale tohle bylo obrovské zklamání. Nevadilo mi, že to není detektivka a něměla jsem nijak velké očekávání, i přesto mě příběh zklamal.
Působilo to na mě jako jedna velká slátanina. Něco mezi psycholigií a sci-fi.
Námět knihy byl opravdu zajímavý. Co se stane během vteřin, kdy člověk zemře a pak se zase probudí k životu? Nakonec z celého příběhu ale vyplyne naprostá blbost, která vám do života nedá vůbec nic.

Tak si to vezmeme popořadě.
Čínský přístav jako posmrtná říše? To jako vážně? Blbost.
Lidi si do říše mrtvých chodí jak chtějí. Hlavní hrdinka si nechá několikrát uspat kvůli svým utkvělým představám o čínském přístavu. Chová se jako blázen a z psychiatrie jí nikdy neměli pouštět. Blbost, blbost.
A ta největší absurdita? Lidi v posmrtné říši můžou zemřít. Jak můžou zemřít, když už jsou mrtví? Blbost, blbost, blbost.

Celkový verdikt zní tak, že celé duo Lars Kepler by se mělo držet svého řemesla a toho co jim jde tzn. psaní detektivek. Měli by se na celou takovou sérii vykašlat, protože mi připadá, že už teď vyčerpali celé téma a všechno čím nás mohli upoutat. Nevyšlo jim to a podle hodnocení na goodreads nejsem jediná kdo si to myslí.

Četli jste nejnovější knihu Larse Keplera? Co na ni říkáte vy?


Aerith.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama