Moje nejoblíbenější (auto)biografie.

22. dubna 2017 v 18:27 | Aerith |  Deník knihomola.
Žánr (auto)biografie mám velmi ráda. Přibližuje mi život mých oblíbených zpěváků, herců... jelikož jsem milovníkem rockové/metalové hudby, téměř všechny knihy v tomto článku budou životopisy slavných zpěváků.
Znamená to pro mě hodně. Snažím se je pochopit. Pochopit proč dělají to co dělají a samozřejmě jsem také od přírody zvědavý člověk.

Ráda bych ale začala něčím trochu jiným. Kniha My děti ze stanice ZOO. Pro mě je to poklad. Tato kniha mi otevřela oči a hodně mi do života dala. Už kdyby jen takovou prkotinu, že jsem po jejím přečtění začala poslouchat Davida Bowieho.
Kniha, kterou by si měl přečíst každý teenager, který jenom pomyslí na experimentování s drogami. Na rovinu tam je vysvětleno a popsáno úplně všechno. Příběh toho, co se může vyvinout ze zdánlivě neviného experimentování a pohybování se mezi špatnými lidmi.
A také ji doporučuji rodičům, kteří na své děti nemají čas. Ačkoliv si myslí, že pro ně dělají první poslední, ne vždy to je dostačující.

Druhou knihou jsou Heroinové deníky. Životopis Nikkiho Sixxe ze skupiny Mötley Crue. Po dočtení této knihy jsem opravdu nechápala, jak je možné, že ten chlap ještě žije. Nikky popisuje situci v kapele a vůbec mezi největšími kapelami tehdejší rockové scény. Pomocí deníkových zápisů člověk nahlédne jak do jeho souromí, tak do zákulisí kapely a zjistí, že muzikanti to opravdu neměli lehké. Život mezi fanoušky, mezi drogami...Ale oni si to užívali. Alespoň určitou část svého života.
Jak už jsem zmínila, kniha je složena z deníkových zápisků Nikkiho Sixxe, což je netradiční formát, který by mohl zaujmout i nečtenáře.

Kniha Těžší než nebe je biografie Kurta Cobaina.
Kurt...nedokážu to popsat slovy. Byl jedinečná osobnost plná rozporů a ani on sám se v sobě nevyznal. Byl to neskutečně smutný a zároveň šťastný člověk. Jak se potýkal s okolím a s celým svým životem. A na konci si člověk uvědomí že Kurtův největší nepřítel byl on sám.
Kniha ve mně zanechala hluboké pocity, které jen těžko popisuji. Ale myslím, že každý fanoušek Nirvany, který tuto knihu četl, ví co cítím.

Poslední kniha, kterou v tomto článku zmíním je The Long Hard Road Out of Hell, neboli životops Marilyna Mansona. Tato kniha není pro slabé povahy, ostatně jako samotný Manson. Já ho miluju pro jeho excentričnost a schopnost lidi šokovat a znechutit. On prostě ví co dělá a proč to dělá. Jeho životopis je plný syrové pravdy, někdy možná trochu přibarvené, jak už to od Mansona očekáváme. Ale je těžké posoudit, zda je něco lež, protože u Mansona člověk nikdy neví.
Jeho život je silně excentrický a taková je i jeho kniha. Záleží jen na vás, jaký názor si na něj uděláte.Zajímavých biografií, které jsem četla je samozřejmě mnohem víc. Metallica, Steven Tyler a mnoho dalších. Zmínila jsem ale jen ty, které se mnou určitým způsobem pohnuly, otřásly a zanechaly ve mě nesmazatelnou stopu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama